Екскурсії до Прип 'яті з Real Chernobyl

26 квітня 1986 року за 2 км від Прип'яті сталася подія, яка змінила майбутнє історії людства - вибух на Чорнобильській атомній електростанції. Це лихо обернулося усвідомленням небезпечності мирного атама і радикально змінило сприйняття навколишнього середовища, науки і нових технологій на нашій планеті. Значення Чорнобильської катастрофи складно перебільшити. Це безпрецедентний випадок, над наслідками якого все ще працюють вчені всього світу.

Тому поїздка в Прип'ять або екскурсійний тур в цей населений пункт користуються чималою популярністю серед любителів історії, постапокаліптики, вчених, фанатів екстремального і неординарного туризму. Прип'ять починала будуватися в 1970 році для робітників ЧАЕС. Це місто могло бути найбільшим багатообіцяючим урбанізованим містом в СРСР. Прип'ять була прикладом нового підходу до будування міста- супутника - зелені парки, величезні спортивні зали, новітній палац культури, найкомфортніші готелі, перший великий магазин і 16 поверхові будівлі - все відповідало званю одного з найпотужніших міст-супутників АЕС.

Через 34 роки після аварії Прип'ять стала покинутим містом, музеєм під відкритим небом з минулого Радянського Союзу. Це місце, де Ви зможете зануритися в епоху СРСР. Поїздка в Прип'ять стане одним з найбільш пам'ятних вражень у житті.

У наші дні Прип 'ять - місто-привид. Впалі зруйновані дахи одноповерхових цегляних будинків, розбиті вікна і скриплячі ставні від вітру, ніби зі сцен фільму жахів. Real Chernobyl проводить екскурсії в Прип 'ять з Києва і надає можливість побачити місце, де відбулися ті жахливі події. Також Ви зможете відвідати локації, які згадувалися в телесеріалі "Чорнобиль":

1.Покинуте місто Прип 'ять.

Місцевість, яка є безмовним свідком того, як життя його мешканців були розділені на "до" і "після" ночі квітня 1986 року. Порожні вулиці, зруйновані вікна будівель, покинуті квартири зі старими фотографіями на стінах, дерева на дахах висоток, ось як виглядає це зараз. Такі сцени, ніби повсякденне життя мигом зупинилося в цьому місці, залишають одне з найяскравіших вражень від туру в Прип 'ять

2. Парк розваг

Цей парк - одна з найпопулярніших пам'яток Прип'яті. Занедбані алеї точно підкреслюють контраст між минулим і сьогоденням. Відкриття цього парку було заплановано на 1 Травня 1986 року, але парк розваг так і не зміг прийняти своїх гостей. Колесо огляду в Прип'яті стало одним із символів Зони Відчуження, його потрібно обов'язково побачите під час екскурсії.

колесо обозрения в Припяти

3.Басейн Лазуровий.

Басейн був дуже популярний серед жителів Прип'яті в ті дні. Головна особливість у тому, що навіть після Чорнобильської катастрофи, він працював до 1992 року, послугами басейну користувалися місцеві робітники і ліквідатори, тому що це місце було найчистішим з точки зору радіаційного фону. Зараз басейн Лазурний повністю занедбаний.

4.Лікарня

Лікарня 126 у Прип'яті відома тим фактом, що вона стала місцем, куди прибули перші робочі станції і пожежники, які постраждали від Чорнобильської катастрофи. Окремі палати і кімнати ідеальні для зйомок науково-фантастичних трилерів у тематиці життя в світі після ери людства. Крім того, в цьому завжди є прямий зв'язок з історією і особливо з тією жахливою нічю 26 квітня 1986 року, коли перші жертви були доставлені з атомної станції в лікарню. У підвалі лікарні все ще знаходяться речі пожежників, які брали участь у гасінні пожежі на даху атомної електростанції.

5.Міст смерті.

На в'їзді в місто Прип'ять знаходиться міст "смерті". Це звичайний пішохідний міст, який з'єднував місто з Чорнобильською Атомною Станцією. Під час катастрофи на ЧАЕС хмара з радіонуклідів покрила це місце, і радіаційний фон досягав 600 рентгенівських променів на годину.

6.Секретний об'єкт-2

Знаменита пам'ятка зони відчуження - Дуга1, радіолокаційна станція, яка була створена для відстеження запуску ракет з території США під час холодної війни. Сьогодні це одне з найбільш улюблених місць для відвідування і фотографування під час туру.

дуга-2 (RealChernobyl)

7. Новий безпечний конфайнмент і вид з ЧАЕС

Конфаймент в Чернобыле

З оглядового майданчика атомної електростанції ви зможете більш детально побачити саркофаг, який накрив спорудження четвертого ядерного реактора. Це унікальна конструкція висотою 110 метрів, спроектована, щоб утримувати сильний радіаційний фон в ЧАЕС, яка також дозволить захистити навколишню прилеглу територію від радіації.

8. Охолоджувальні вежі електростанції

Гігантські охолоджувальні вежі використовувалися в атомних і теплових електростанціях. Ці величезні конструкції (вище 90 метрів) були призначені для охолодження 5 і 6 Чорнобильських блоків. Після катастрофи робота на цьому обладнанні припинилася.

9. Покинутий порт Прип'яті

У сховищах Яновської затоки Прип'яті розташовані накриті іржаві портові крани. Це своєрідні символи покинутого вантажного порту. Вони були встановлені для забезпечення конструкції на 3 рівнях (5 і 6 енергоблоків) Чорнобильської атомної станції та додаткових споруд, міста, атомної електростанції.

10.Сом та інші рідкісні тварини

Ще однією особливістю Зони Відчуження є різноманітність світу тварин. Коли люди покинули території заражені радіацією, природа незабаром повернула назад свої володіння. Зараз у місцевих лісах Ви зможете побачити ведмедів, видр, борсуків, ондатр, рисей, оленів, коней Пржевальського, вовків та інших рідкісних видів тварин, яких не було видно навіть з часів двадцятих років минулого століття.

11. Сховища

Щоб зрозуміти, що собою являють склади Радянського Союзу моделі 1986 року, подивіться на одне зі сховищ Прип 'яті. Старі касові апарати, вцілілі деталі лампових телевізорів, напівавтоматичні пральні машини, залишки рахунків - німі очевидці подій.

12. Рудий ліс

Рудий ліс - частина соснового лісу поруч з ЧАЕС. Дерева взяли на себе потужний вплив радіації, яка пофарбувала хвою в цегляний колір і та стала "іржавою". Іржавий ліс виявився джерелом випромінювання, істотно уповільнив процес розпаду радіоактивних єлементів - під час пожеж він міг служити джерелом вторинного радіоактивного забруднення.

Тим не менш, було прийнято рішення спалити частину радіоактивних дерев. Через деякий час екосистема почала відновлюватися, і молоді сосни почали рости на цьому місці.

Люди залишили цю територію 34 роки тому, але життя триває: стихійні трави зруйнували межі доріг, а дикі собаки зараз навряд чи відрізняються від вовків. Зараз, через 34 роки після катастрофи, занедбана Зона Відчуження стала справжнім природним резервом. Там живуть ведмеді і бізони, вовки, також багато інших тварин, не рахуючи декількох сотень видів птахів. Встановлені пастки з відеокамерами дозволяють нам сказати, що такі рідкісні види як невловима Євразійська рись (востаннє вона була в цій місцевості понад століття тому) почала знову зустрічатися в цьому особливому місці. Більш того, вчені були здивовані тим фактом, що високий рівень радіації, що залишився на території Рудого Лісу, практично не шкодить дикій природі Зони Відчуження. Звичайно, все ж спостерігаються деякі відхилення. Наприклад, серед птахів зустрічаються часто альбіноси, тривалість життя комах у "мертвій зоні" коротша, ніж поза нею, і гризуни дають набагато менше потомства.

Під час тура в Прип 'ять не на всі об' єкти дозволений доступ. Ділянка місцевості площею 2 600 кв. км залишається найбільш безлюдною і закритою для відвідувачів без спеціального дозволу. Щоб утримати велику кількість радіації всередині, бетонний саркофаг над четвертим зруйнованим блоком був побудований поспішно, але наприкінці 2010 року вчені почали працювати над більш міцним остаточним врегулюванням. У листопаді 2016 року встанеовдення нової споруди остаточно зупинило роботу ЧАЕС. Ця подія була озвучена більшістю світових видань ЗМІ. Стометрова арка була побудована над бетонним саркофагом, над зруйнованими від вибуху рештками четвертого реактора. Новий безпечний Конфайнмент важить 30 тисяч тон, і його видно на відстані декількох кілометрів. Він є броньованим, корпус якого блокує поширення радіації. Зараз атомну станцію обслуговує близько 1500 співробітників. Радіація в два рази вище, ніж нормально допустимий рівень, який зараз реєструється в Прип 'яті, але цілком безпечний для коротких відвідувань.

Якщо ви хочете відвідати це занедбане місто, вам знадобиться спеціальний дозвіл, транспорт, дозиметр, спеціалізований гід, який проведе вас від одного місця до іншого. На території зони відчуження заборонено переміщатися без гіда і самому пішки. І навіть враховуючи все це потрапити в Прип 'ять не просто. Адміністрація зони відчуження видає дозвільні документи тільки співробітникам і тур-операторам, які мають ліцензії для цих цілей. Також відвідування зони відчуження заборонено для осіб, які не досягли 18 років і вагітним жінкам.

Компанія Real Chernobyl надає офіційні екскурсії та ексклюзивні тури в Прип'ять, індівідуальні тури і авіа екскурсії. Ви можете забронювати тур, розрахувати ціну екскурсії в Прип'ять на сайті, або зв'язатися з нами і отримати всю необхідну інформацію.