Правила

Правила відвідування:

Відвідування Чорнобильської зони відчуження можливо тільки при досягненні 18-ти років! Особи які не досягли даного віку не можуть бути допущені в Зону відчуження відповідно до законодавства України!
Обов'язкова наявність при собі паспорта, дані якого були вказані при заповненні заявки на тур. На в'їзді в зону відчуження проводитися обов'язковий паспортний контроль і особи які не мають при собі паспорт - не будуть допущені на територію Зони відчуження.
Обов'язково бути одягненим в закритий одяг,який максимально закриває всі ділянки тіла (довгий рукав, довгі щільні штани, зручне взуття ,бажано на товстій підошві),наявність головного убору буде плюсом. Заборонено: шорти, спідниці, сукні, тапочки, сандалі, взуття на високих підборах. Дане правило створено для Вашої безпеки, щоб на відкриті ділянки тіла не могли потрапити радіонукліди.
Туристи в стані алкогольного / наркотичного сп'яніння і в стані синдрому алкогольного / наркотичного похмілля в поїздку і Зону не допускаються. Під час поїздки забороняється вживати алкоголь і наркотичні речовини, так само заборонено їх провозити з собою.
В Зону відчуження заборонено провозити будь-яку зброю, вибухові речовини та інші небезпечні предмети. На в'їзді в Зону відчуження співробітниками служби безпеки проводять обов'язковий огляд особистих речей.
У Зоні відчуження заборонено набирати і вживати воду з відкритих джерел. Дозволено вживання тільки бутильованої води. Пов'язано це з радіаційним забрудненням води в Зоні відчуження.
Заборонено вживати їжу на відкритому повітрі. Заборона пов'язана з тим що під час вживання їжі на відкритому повітрі в організм людини може потрапити радіоактивні частки.
Заборонено палити поза спеціально відведеними для цього місцями. Заборона пов'язана з тим що під час паління на відкритому повітрі в організм людини може потрапити радіоактивні частки.
У Зоні відчуження заборонено класти особисті речі на землю і на поверхні будівель. Заборона пов'язана з можливістю потрапляння на особисті речі радіонуклідів.
Заборонено вивозити із Зони відчуження будь-які предмети, дане порушення дуже істотне і несе за собою кримінальну відповідальність! Пов'язано це з тим що всі предмети в Зоні відчуження потенційно радіоактивні!
Заборонено торкатися поверхні будівель, брати до рук, будь-які предмети, рослини, Заборонено сідати і лягати на будь-які поверхні. Пов'язано це з тим що вони можуть бути потенційно радіоактивні.
Відвідування зони відчуження можливо тільки при наявності супроводжуючого гіда. Нелегальне відвідування Зони відчуження - заборонено і несе за собою адміністративну та кримінальну відповідальність!
Заборонено самовільне відхилення від безпечних маршрутів, умисне відставання від групи і ігнорування вказівок гіда. Наші офіційні маршрути створені для того щоб туристи могли максимально безпечно відвідати Зону відчуження. Крім небезпеки радіаційного зараження, туристи які відхиляються від маршрутів можуть отримати різні травми, оскільки в Зоні відчуження є безліч аварійних будівель, а так само існують небезпеки дикої природи.
Заборонено вживання і вивезення фруктів, ягід, грибів зібраних на території Зони відчуження. Дане правило пов'язано з тим що плоди рослин і грибів що ростуть в Зоні відчуження можуть накопичувати в собі радіонукліди.
У Зоні відчуження заборонено наближатися і чіпати диких тварин, а так само заборонено відвідувати Зону зі своїми домашніми тваринами. Шерсть тварин може містити небезпечні радіонукліди.
Заборонено фото і відео зйомка деяких режимних об'єктів Зони відчуження, а так само КПП і охоронних пунктів. Пов'язано це з тим що Зона відчуження - це режимний об'єкт де розташовано багато стратегічних підприємств.
За фактом порушення порядку відвідування громадянами України, іноземними делегаціями та іноземцями зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення проводиться службове розслідування!