Правила

Правила відвідування:

Правила відвідування:
Відвідування Чорнобильської Зони відчуження можливе тільки при досягненні 18-ти років! Особи, які не досягли цього віку, не можуть бути допущені до Зони відчуження відповідно до законодавства України!

Обов 'язкова наявність при собі паспорта, дані якого були вказані при заповненні заявки на тур.На в' їзді в зону відчуження проводитися обов 'язковий паспортний контроль та особи, які не мають при собі паспорт - не будуть допущені для відвідування закрітою территори.

Обов 'язково бути одягненим в одяг, який максимально покриває всі ділянки тіла (довгі рукави і штани з щільної тканини, зручне взуття, підошва чим товще, тим краще), вітається наявність головного убору. Якщо ви любите носити легкий літній одяг (шорти, спідниці, сукні, відкрите взуття або взуття на високих підборах, то запам 'ятайте - тут це носити забороняється. Максимально закритий одяг покликаний захистити людину від потрапляння радіонуклідів.

Під впливом алкоголю або наркотив тут також забороняється, так само як і розпивання і вживання даних речовин, тому брати їх із собою марно і заборонено.

Перевезення будь-якої зброї, вибухових речовин та інші небезпечні предмети не допускається і карається відповідно до закону. На в 'їзді в Зону відчуження співробітниками служби безпеки проводитися обов' язковий огляд вашого майна.

Вживання води з відкритих джерел в зоні Відчуження може призвести до серйозних останніх для здоров 'я, тому набирати і використовувати її не дозволяється. Тут необхідно вживати тільки бутильовану воду. Пов 'язано це з радіаційним забрудненням води в Зоні відчуження.

Не дозволяється вживати їжу на відкритому повітрі. Така заборона пов 'язана з тим що під час їжі на відкритому повітрі в організм може потрапити радіоактивна частинка.

Суворо заборонено курити поза спеціально відведеними для цього місцями Заборона пов 'язана з тим, що під час куріння на відкритому повітрі в організм людини може потрапити радіоактивна частинка.

У Зоні відчуження заборонено ставити особисті речі на землю і на поверхні будівель. Заборона пов 'язана з можливістю потрапляння на особисті речі радіонуклідів.

Заборонено вивозити із Зони відчуження будь-які предмети, дане порушення дуже істотне і може спричинити за собою кримінальну відповідальність! Пов 'язано це з тим що всі предмети в Зоні відчуження потенційно радіоактивні!

Заборонено торкатися, брати в руки, будь-які предмети, рослини, поверхні будівель. Заборонено сідати і лягати на будь-які поверхні. Пов 'язано це з тим, що вони можуть бути потенційно радіоактивні.

Відвідування Зони відчуження можливе тільки за наявності супроводжуючого гіда. Нелегальне відвідування Зони відчуження - заборонено і спричинить адміністративну та кримінальну відповідальність!

Заборонено самовільне відхилення від безпечних маршрутів, умисне відставання від групи та ігнорування вказівок гіда. Наші офіційні маршрути створені для того щоб туристи могли максимально безпечно відвідати Зону відчуження. Крім небезпеки радіаційного зараження, туристи які відхиляються від маршрутів можуть отримати різні травми, оскільки в Зоні відчуження є безліч аварійних будівель, а так само небезпеки дикої природи.

Заборонено вживання та вивезення фруктів, ягід, грибів зібраних на території Зони відчуження. Дане правило пов 'язане з тим, що плоди рослин і гриби зростаючі в Зоні відчуження можуть накопичувати в собі радіонукліди.

У Зоні відчуження заборонено контакт з дикими тваринами, а так само тут є заборона на відвідування Зони зі своїми домашніми тваринами. Шерсть тварин може містити небезпечні радіонукліди.

Заборонено фото і відео зйомку деяких режимних об 'єктів Зони відчуження, а також КПП і охоронних пунктів. Пов 'язано це з тим що Зона відчуження - це режимний об' єкт де розташовано багато стратегічних підприємств.

За фактом порушення порядку відвідування громадянами України, іноземними делегаціями та іноземцями зони відчуження і зони безумовного (обов 'язкового) відселення проводиться службове розслідування!