FAQ

Часті питання

Чи безпечно відвідувати Зону Відчуження?

Наша команда спільно з адміністрацією зони відчуження і екологами розробили абсолютно безпечні маршрути, рухаючись по яким Вашому здоров'ю нічого не загрожує. При цьому Ви в обов'язковому порядку повинні слухати супроводжуючого гіда, дотримуватися правил відвідування і норм радіаційної безпеки.

Наскільки великий радіаційний фон в Зоні відчуження?

Радіаційний фон в Зоні відчуження варіюється від нормального до підвищеного, місцями він менше ніж в Києві, а місцями трохи перевищує норму, місця небезпечного перевищення ми не відвідуємо, для нас безпека понад усе! За весь час екскурсії ви отримаєте дозу опромінення приблизно як за одну годину польоту в літаку, набагато менше ніж за дозу опромінення від флюорографії або комп'ютерної томографії!

З якого віку дозволяється відвідувати Зону відчуження?

Згідно законодавства України, відвідувати Зону відчуження можуть тільки особи, які досягли 18 років!

Як треба бути одягненими для відвідування Зони відчуження?

Для відвідування Зони відчуження Ви обов'язково повинні бути в закритому одягу, який максимально закриває всі ділянки тіла (довгий рукав, довгі щільні штани, зручне взуття, бажано на товстій підошві), наявність головного убору буде плюсом. Заборонено: шорти, спідниці, сукні, тапочки, сандалі, взуття на високих підборах. Дане правило створено для Вашої безпеки, щоб на відкриті ділянки тіла не потрапляли радіонукліди.

Чи потрібні спеціальні засоби захисту, спецодяг?

Спеціальні засоби захисту та спецодяг не потрібні, але якщо у Вас є сумніви і Ви хотіли б убезпечити одяг і взуття від потрапляння радіоактивного пилу - додайте до свого замовлення туру опцію «Костюм хімзахисту» або «Захисні бахіли».

Чи потрібен дозиметр або інше подібне обладнання?

Для відвідування Зони відчуження дозиметр не потрібен, але якщо Ви хочете контролювати ситуацію самостійно, перевірити реальний радіаційний фон - Ви можете орендувати наш дозиметр на весь час екскурсії скориставшись опцією «Дозиметр» при замовленні туру.

Якою мовою проводиться екскурсія?

Екскурсії проводяться англійською, українською та російською. Для іноземців основна мова екскурсії - англійська (на вимогу можна змінити мову екскурсії на німецьку, іспанську, французьку). Для країн СНД мова екскурсії - російська або англійська. Для громадян України мова екскурсії - українська, або російська (на вимогу). Для іноземців, які представляють різні країни в складі групи, екскурсія проводиться на мові більшості туристів, основні моменти дублюються мовою меншини туристів.

Чи дозволено фотографувати / знімати відео в Зоні відчуження?

Так, фото і відеозйомка в Зоні відчуження дозволена. Заборонено лише знімати КПП і режимні об'єкти. Фото і відео техніку потрібно тримати при собі і не можна класти на землю та на різні поверхні.

Чи можна взяти з собою дрон / квадрокоптер?

Для того щоб використовувати дрон в Зоні відчуження необхідно отримати дозвіл на його використання у Адміністрації. Ви маєте можливість скористайтеся даною опцією при замовленні туру «Дозвіл на дрон».

Які є правила відвідування зони відчуження?

Перед тим як вирушати в тур, радимо Вам уважно прочитати розділ нашого сайту «Правила відвідування».

Чи можна замовити тур на завтра / післязавтра?

Так можна. Ми є офіційною компанією якій дозволено організовувати відвідування Зони відчуження, тому ми можемо організувати тур на будь-який зручний для Вас день.

Чи можу я поїхати в зону відчуження на своєму автомобілі?

Так, це можливо, але тільки в форматі індивідуальної екскурсії. Більш того, при відвідування Зони відчуження на своєму автомобілі, ми надамо Вам знижку 10% на наші послуги. Для оформлення Вам потрібно зв'язатися з нами перед оформленням заявки на сайті.

Чи можу я потрапити в Зону відчуження самостійно?

Ні, Зона відчуження це режимний об'єкт, відвідування його дозволено тільки в присутності офіційних супроводжувачів і наявності програми відвідування. Нелегальне проникнення - кримінально та адміністративно карається!

Де можна поїсти в Зоні відчуження?

У Зоні відчуження немає кафе і ресторанів. У поїздку ви можете брати свою їжу, але їсти можна тільки в приміщенні або в автобусі. Так само Ви можете скористатися опцією «Обід» при замовленні туру і ми організуємо Вам смачний, безпечний і ситний обід в одній із службових їдалень (всі продукти там безпечні, їх привозять з Києва і вони обов'язково проходять радіаційний контроль).

Які документи обов'язково потрібно мати з собою для відвідування Зони відчуження?

При собі обов'язково потрібно мати паспорт, який Ви вказували в заявці на тур. Всі інші дозвільні документи за Вас оформимо ми, команда Real Chernobyl.

Де і о котрій годині мені потрібно бути в день туру?

Місце збору і відправлення груп проводиться за адресою - г. Киев, метро Контрактова площа, вулиця Спаська, 9а (1 хвилина від метро). Час - 7:30 ранку. Ви повернетеся назад, на те ж місце, орієнтовно о 20:00 (можуть бути затримки в зв'язку з заторами).

Чому обирають компанію Real Chernobyl?

Ми професіонали своєї справи, маємо величезний досвід організації турів в Зону відчуження, наші тури абсолютно безпечні і легальні, ми гарантуємо якісний сервіс!
До та після трагедії
на чорнобильській АЭС.
Спортзал середньої
школи №2 у Прип'яті